“Do vendosësh trajnerin dhe lojtarët që do, rroga 4 mln paund në muaj”/ Sheiku i ofron ÇMENDURINË Mbappe-s

  91

  Paris Saint-Germain thuhet se ka bërë një përpjekje të dëshpëruar për të mbajtur Kylian Mbappe në Parc des Princes duke i ofruar atij në mënyrë sensacionale kontrollin e operacioneve sportive.

  Kontrata e 23-vjeçarit me PSG-në skadon në fund të sezonit dhe tani është në prag të bashkimit me Real Madrid falas.

  Por pavarësisht se kanë mbetur vetëm gjashtë javë derisa ai të bëhet lojtar i lirë, gjigantët e Ligue 1 i kanë bërë francezit një ofertë marramendëse në një përpjekje për ta bindur atë të mos largohet.

  Sipas El Chiringuito TV, PSG ka ofruar ta bëjë Mbappe ‘pronar të projektit sportiv’ nga sezoni i ardhshëm, ku ata do t’i lejojnë atij të vendosë në ndryshimin e menaxherit dhe se cilët do të jenë shokët e tij të skuadrës.

  Kjo ofertë do të ishte në krye të ofertës së tyre të raportuar për ta bërë atë lojtarin më të paguar në futboll, me Sky Sports që pretendon se kampionët francezë do të ishin të gatshëm t’i jepnin atij një marrëveshje mahnitëse prej 4 milionë paund në muaj – dyfishi i pagës së tij të tanishme.

  Sky Sports pohoi gjithashtu se Mbappe do të merrte një bonus të madh nënshkrimi deri në 100 milionë paund nëse ai ri-nënshkruan me PSG-në, duke përfshirë koncesionet mbi të drejtat e imazhit dhe çdo bonus për çështjet në fushë.

  Presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi raportoi se vendimi për t’i dhënë Mbappes kontrollin e operacioneve sportive do t’i lejonte atij të thoshte fjalën e tij për të ardhmen e Mauricio Pochettino.

  Previous articleLufta ‘maniake’ e Putinit, që solli NATO-n sërish në jetë
  Next articleE kaluara e panjohur e Holokaustit