Finalja e Conference League “paralizon” kryeqytetin, rrugët që duhet të SHMANGNI më 25 maj

  118

  Finalja e “Conference League” e cila do luhet të mërkurën e 25 majit në Tiranë, do sjellë edhe bllokimin e shumë akseve rrugore.

  Mësohet se të gjitha akset hyrëse në Tiranë do të bllokohen deri në orën 18:00 pasdite. Bëhet me dije se rrugët ku do të lejohet qarkullimi me automjete është vetëm Unaza e Madhe dhe Rruga e Elbasanit.

  Ndërkohë ministri i Brendshëm Bledi Çuçi deklaroi në një deklaratë për mediat se ministria dhe Policia e Shtetit kanë marrë masa për mbarëvajtjen e këtij eventi sportiv që do zhvillohet në kryeqytet.
  Më poshtë harta e rrugëve të bllokuara në Tiranë:

  Ndalim qarkullimi:
  Rruga e “Durrësit”
  Rruga e “Kavajës”
  Rruga “Myslym Shyri”
  Rruga “Ibrahim Rugova”
  Rruga “Abdi Toptani”
  Rruga “Xhorxh Ë Bush”
  Rruga “Abdi Toptani”
  Rruga “Ismail Ndroqi”
  Rruga “Luigj Gurakuqi”
  Rruga e “Dibrës”
  Rruga “Urani Pano”
  Rruga “Dedë Gjo Luli”
  BLV. Zogu i Parë
  BLV. Bajram Curri
  BLV. Gjergj Fishta
  BLV. Zhan D’ark
  BLV. Dëshmoret e Kombit
  Rruga “Papa Gjon Pali II”
  Rruga Leke Dukagjini
  Rruga “Faik Konica”
  Rruga “Dervish Hima”
  Rruga “Asim Zeneli”
  Rruga “Ismail Qemali”
  Rruga “Mustafa Matohiti”
  Rruga “Jul Variboba”
  Rruga “Fatmir Haxhiu”
  Rruga “Gjergj Filipi”
  Rruga “Pjetër Bogdani”
  Rruga “Nikolla Tupe”
  Rruga “Brigada e VIII”
  Rruga “Pashko Vasa”
  Rruga “Çamëria”
  Rruga “Ukraina e Lirë”
  Rruga “Abdyl Frashëri”
  Rruga “Skerdilajd Llagami”
  Rrugë të kufizuara për emergjenca dhe autorizim:
  Rruga e Rinasit
  Rruga interurbane Durrës-Tiranë
  Rruga Fushë Krujë-Vorë
  Rruga Elbasan-Tiranë
  Rruga Durrës-Tiranë, nga Ndroqi
  Rruga “Dritan Hoxha”
  Rruga “Teodor Keko”
  Unaza e Madhe
  Rruga e Elbasanit
  BLV. Bajram Curri
  BLV. Gjergj Fishta
  Rruga “Muhamet Gjollesha”
  Rruga “Sulejman Delvina”
  Rruga “Asim Vokshi”
  Rruga “Reshit Petrela”
  Rruga “Ferit Xhajko”
  Rruga Bardhyl
  Rruga “Arkitekt Sinani”
  Rruga “Sami Frashëri”
  Rruga “Dëshmorët e 4 shkurtit”
  Rruga e Barrikadave

  Sakaq 25 maji e shpallur si një ditë pa makina, do të jetë edhe një pushimi për institucionet publike në Tiranë.

  Finalja e “Conference League”, do të luhet në “Air Albania” në orën 21:00 mes Romës dhe Feyenoordit të Roterdamit.

  Previous article“Liqeni i Mjellmave”, baleti që tregon vdekjen e Putin
  Next articleBritanikja e akuzoi se joshi burrin pasi e strehoi në shtëpi/ Reagon 22-vjeçarja ukrainase: Është faji i saj