Biznes fitimprurës/ Kompletet e rikuperimit nga jeta e natës, guida si ta ndërtoni

  Informacion për një biznes fitimprurës dhe mjete të përshtatshme në mënyrë që të mund të dilni në terren me ide të qarta dhe funksionale

  112
  biznes fitimprurës

  Vështrim i përgjithshëm

  Festat dhe partyt në jetën e natës janë biznes fitimprurës dhe shumë argëtues, por dhimbja e kokës dhe e trupit që vjen pas nga abuzimi me alkolin dhe me gjumin nuk është aq shumë argëtues. Këtu hyjnë në punë kompletet/pilulat e rikuperimit. Këto pilula janë të mbushura me një përzierje vitaminash, mineralesh e kështu me radhë, të cilat i merrni në fund të natës tuaj para se të shkoni në shtrat, për të fituar rikuperimin pas një nate të çmendur.

  Biznes fitimprurës është industria e jetës së natës që vlen rreth 3 trilionë dollarë (USD) globalisht dhe industria e vitaminave/suplementeve vlen përafërsisht. 120 miliardë dollarë.

  Tashmë ka disa marka në këtë industri, si psh. Happy Tuesdays, por kjo nuk do të thotë se nuk ka më mundësi për t’u diferencuar dhe përmirësuar që të bëni dhe ju biznes fitimprurës.

  Mundësitë

  1. Aktualisht këto komplete rikuperimi janë kryesisht në formën e pilulave, kapsulave ose pluhurit – a mund të krijoni një pije estetike të konservuar/shishe që përmban suplementet e nevojshme për këtë? Një shembull i kësaj është Trip – ata kanë krijuar një markë të shkëlqyer të përqendruar rreth pijeve dhe vajrave Cannabidiol (CBD). Një markë e ngjashme me këtë që ndihmon në reduktimin e lodhjes në ditën e nesërme mund të jetë interesante, veçanërisht nëse ka shije të këndshme.
  2. Çamçakëzet me vitamina po bëhen një industri shumë e popullarizuar dhe një biznes fitimprurës, parashikohet që kjo hapësirë ​​të jetë 11 miliardë dollarë deri në vitin 2025. Në vend të pilulave, kapsulave ose pluhurit të mërzitshëm, provoni të krijoni çamçakëz vitaminash që ta kërkojnë frekuentuesit e jetës së natës. Një markë çamçakëzash me vitamina për t’u frymëzuar është Nourished.
  3. Shumica e këtyre kompleteve të rikuperimit thonë se nuk funksionojnë për ata që bëjnë hangover, po ashtu, shumica e kompleteve për hangover nuk funksionojnë me të vërtetë për rikuperim. A mund t’i bashkoni të dyja bashkë? Apo të krijoni një markë që ka një opsion për të dyja dhe bashkojini ato së bashku për rritjen e vlerës mesatare të porosisë (AOV). Psh. merrni Happy Tuesdays dhe kombinojenini atë me Survivorlife.

  Si ta ndërtoni biznesin fitimprurës

  1. Faqja e internetit

  Për markat që shesin direkt me konsumatorin (DTC) mënyra më e mirë për të ndërtuar një faqe webi në internet është me Shopify ose WordPress. Këto janë zgjidhja më e thjeshtë dhe efektive, plus kanë një përzgjedhje të madhe aplikacionesh që mund të integrohen me dyqanin tuaj online për t’i vënë gjërat në punë.

  1. Formulimi i kompleteve:

  Është më mirë të flisni me një ekspert kur vjen puna për të formuluar diçka të tillë. Do t’ju duhet gjithashtu të kaloni disa kontrolle ligjore. Kompanitë e mëposhtme mund të jenë në gjendje të ndihmojnë:
  https://www.privatelabelnutrition.co.uk/
  https://www.privatelabelexpress.com
  https://www.nutritionformulators.com/
  https://www.swedishnutra.com/
  https://ukgummycompany.com/
  https://www.htc.co.uk
  https://www.superiorsupplementmfg.com
  Nëse jo, kërkoni për formuluesit/prodhuesit lokalë të suplementeve në zonën tuaj.

  Në shumicën e vendeve, do t’ju duhet gjithashtu të vërtetoni çdo pretendim që bëni për suplementet tuaja, të mbështetura në kërkime shkencore, siç funksionon në Mbretërinë e Bashkuar.

  1. Marketingu:

  Influencer-at në rrjetet sociale me pagesë dhe reklamat PPC do të ishin një nga mënyrat më të mira për të gjetur klientë të rinj.
  Përdorni eventet dhe festivalet – sponsorizoni ato, jepini produktin tuaj pjesëmarrësve të eventeve ose madje e shisni atë në një dyqan portabël në atë event.
  Studentët festojnë shumë – shkoni në kampus/ konvikte dhe bëni dhurata, shpërndani fletushka, targetoni studentët me reklama me pagesë nëpër rrjete sociale, sponsorizoni evente universitare, e kështu me radhë.
  Marketingu përmes TikTok dhe YouTube do të ishte një mënyrë e shkëlqyer për të gjeneruar ndërgjegjësim dhe për të përcjellë efektet pozitive të kompleteve.

  Mjete të dobishme

  Jasper – Mjet për shkrimin e tekstit me inteligjence artificiale (AI), i shkëlqyeshëm për faqet e shitjeve, përmbajtjen e reklamave dhe të blogut.

  Mailerlite – Një nga platformat më të mira të marketingut me email.

  Billo – Tregu i përmbajtjes nga rrjetet sociale, i krijuar nga përdoruesit që është i shkëlqyeshëm për reklamat e TikTok dhe Instagram

  Savee.it – ​​Frymëzimi i kuruar nga dizajnerët kryesorë në botë

  Shpresojmë që kjo guidë të jetë e dobishme për ju dhe nëse na ndani me miqtë, kolegët dhe rrjetin tuaj, do të ishte e gjithë bota për ne.

  Nëse ndiheni të mbingarkuar për ta realizuar vetë këtë projekt dhe kërkoni kompani marketingu që t’ua realizojë komplet listën e objektivave të sipercituara mund të na kontaktoni për të marrë sugjerimet tona.

  Previous articleI vendoset Tritol Noizyt, shpërthim i fuqishëm në Durrës
  Next articleTRAGJIKE/ S’u bëri ballë grushtave në ring, vdes boksieri