Me VIDEO/ Momenti kur 3 shqiptarët ia mbathin nga burgu në Itali

  90

  Në pamjet filmike të mëposhtme dallohet momenti kur shqiptarët ia mbathin nga burgu i Trevisos në Itali.

  Sipas mediave italiane, tre të burgosurit shqiptarë prenë hekurat e qelisë së burgut të Trevisos, ku po vuanin dënimin dhe zbritën jashtë me çarçafë dhe arritën të arratiseshin. 

  Dy u kapën dhe u kthyen menjëherë nga policia e vuajtjes së dënimit, ende pa u larguar nga institucioni, tjetri arriti të humbasë gjurmët dhe aktualisht është në kërkim nga policia.

  27- vjeçari Edison Pula është ende në arrati.

  Pula u arrestua shkurtin e kaluar në qendrën tregtare Emisfero di Silea.

  Ai ishte pjesë e bandës së grabitjes së shtëpive që shënoi 50 goditje mes Trevisos dhe Bellunos dhe është një nga të dyshuarit për grabitjen e naftëtarit Miotto në Mogliano Veneto.

  Previous articlePrenë hekurat e zbritën me çarçafë/ Si ndodhi arratisja spektakolare e 3 shqiptarëve nga burgu i Trevisos
  Next articleBE ndërton 123 km autostradë për 1.2 mld euro/ Shqipëria shpenzon 1.3 mld euro për 20 km