Mijëra euro në diskoteka e tradhtia ndaj Shakirës/ Xavi përjashton Pique-n nga Barcelona: Gjej ekip tjetër

  84

  Gerard Pique thuhet se i është thënë se nuk është më i nevojshëm në Barcelonë – dhe ai mund të largohet nga skuadra këtë verë.

  Katalanasit me sa duket i është thënë se ai nuk është në planet e Xavi-t për sjelljen e tij ‘joprofesionale’ jashtë fushës dhe gjendjen e tij fizike të përkeqësuar. Lajmi arriti tek Pique vetëm disa ditë para ndarjes së tij nga artistja kolumbiane Shakira.

  Sipas gazetës spanjolle SPORT, Xavi është lodhur nga sipërmarrjet e shumta të biznesit të ish-bashkëlojtarit të tij.

  Raporti pretendon se Xavi nuk e vë në dyshim aftësinë e Pique për të performuar në nivelin më të lartë, por ai është i shqetësuar për gjendjen fizike të lojtarit. 

  Besohet gjithashtu se Barca i detyrohet afërsisht 40 milionë euro (34.3 milionë £) Pique-s për pagesat e shtyra.

  Legjenda e Barcelonës, Carles Puyol, hoqi dorë nga disa para që i kishte borxh klubi kur u largua nga skuadra katalanase në vitin 2014.

  Previous article‘Vajza është gjallë, 2 burra e …’/ Letra tronditëse që mori familja e Artemisës, 19-vjeçares shqiptare të zhdukur në Greqi
  Next articleRusia jep ultimatumin e frikshëm: Do shfarosim Europën në sekonda nëse…