Njoftimi i rëndësishëm për udhëtarët nga Shqipëria/ Rregulli i ri për kalimin në Itali

  69

  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar masat e reja të vendosura nga Italia për udhëtimet drejt këtij vendi.

  Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se autoritetet në Itali kanë vendosur, që duke filluar nga data 01 qershor 2022, nuk do të aplikohet kriteri i paraqitjes së ‘green pass’: certifikatë vaksinimi, shërimi apo test negativ.

  Gjithashtu bëhet me dije se udhëtimet lejohen për çfarëdo arsye.

  Previous articleDikur shiste p*rdhë në kavanoza, vajza tani po shet djersën e gjoksit të saj
  Next articleVrasja në Shkodër, si u ekzekutua me kallashnikov “Scorpions” xhaxhai i të “FORTËVE” Bajri