“Nuredin Dumani nuk gënjen”/ Gazetarja: Çfarë më tha nipi i një prej viktimave

  67

  Gazetarja Klodiana Lala tha se në Tiranë ka takuar nipin e një prej personave të vrarë, ngjarje që është zbardhur nga i penduari i drejtësisë Nuredin Dumani.

  E ftuar në “Politiko” në Top News, Lala tha se nuk preferon të flasë për emra, por që nipi i personit në fjalë i kishte dhënë një informacion.

  Detaji që kishte dëgjuar prej tij, e kishte bërë të dilte në përfundimin se Dumani po thotë të vërtetën.

  “Pse për mua Nuredin Dumani është i besueshëm, pse e them këtë gjë? Sepse unë në ditën që u bë ndeshja e Conference League takova nipin e një prej viktimave, më dha një informacion që nuk është bërë public deri më sot, por është i njëjtë me atë që ka thënë Dumani.

  Në dosjen hetimore është. Unë kam publikuar pamje e dëshmi të shumë atnetateve dhe kur unë kam parë dëshminë, e kam analizuar dhe dal në përfundimin që përputhen,”- tha Lala ndër të tjera.

  Previous articleIshte 19 vite më i ri, Adriana Matoshi zbulon arsyen e ndarjes me futbollistin afrikan: Ai donte të krijonte… 
  Next articleLumë droge nga Shqipëria/ Kush është “financiaeri i Habilajve” që Apeli i Katanias e riktheu në burg