Prenë hekurat e zbritën me çarçafë/ Si ndodhi arratisja spektakolare e 3 shqiptarëve nga burgu i Trevisos

  90

  Rreth orës 5:00 të ditës së djeshme, pasi kanë prerë hekurat e qelisë dhe janë ulur me çarçafë, 3 shqiptarë janë arratisur nga burgu i Trevisos.

  Dy prej tyre janë kapur menjëherë nga policia e burgjeve.

  Lajmin e ka bërë të ditur Gennarino De Fazio, Sekretar i Përgjithshëm i Policisë së Burgjeve Uilpa.

  I arratisuri, 27 vjeç ishte ndalur me një urdhër-arresti evropian për tentativë vrasje, grabitje, posedim eksplozivi dhe krime të tjera të trafikut të drogës, të gjitha të kryera jashtë Italisë.

  Previous articleEMRI/ Kush është i forti i Durrësit që përplasi dy policët me “Range Rover”
  Next articleMe VIDEO/ Momenti kur 3 shqiptarët ia mbathin nga burgu në Itali