REKORD/ “Çmendet” çmimi i karburanteve në Shqipëri, sa do të shitet nafta dhe benzina nga sot

  77

  Ditën e sotme çmimi i hidrokarbureve ka kapur nivel rekord.

  Bëhet me dije se Bordi i Transparencës ka vendosur që nga sot pasdite një litër naftë do të shitet me 258 lekë, kurse një litër benzinë me 243 lekë.

  Kujtojmë se ky është rekordi historik i çmimit të shitjes së naftës dhe benzinës në Shqipëri.

  Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 8 Qershor ora 18.00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

  Gjatë ditëve të fundit ka patur mjaft akuza publike në lidhje me funksionimin e bordeve të çmimit të karburanteve dhe ushqimeve.

  Previous articleTRAGJIKE/ S’u bëri ballë grushtave në ring, vdes boksieri
  Next articleGazetari “plas bombën”: Kush është vajza shqiptare e TV që merr 70 mijë $ në Dubai për se*s