SKANDALI/ Ushtarët filmohen gjatë orgjisë me prostituta brenda bazës, videot bëhen virale

  72

  Një skandal ka përfshirë ushtrinë britanike, pasi disa burra u filmuan duke bërë orgji me një grup prostitutash.

  Policia Ushtarake Mbretërore (RMP) po heton pasi disa video qarkulluan në mediat sociale të një gruaje, ku shfaqeshin duke kryer marrëdhënie seksuale me një numër trupash, të gjithë burra, nga Brigada e Sulmit Ajror 16.

  Sipas një burimi nga ushtria, gruaja e përfshirë në këtë skandal është beqare dhe besohet të jetë futur kontrabandë në kazermat Merville në Colchester, Essex

  “Është një femër beqare me një numër ushtarësh të përfshirë në seks. Besohet se gruaja është civile dhe mund të jetë futur kontrabandë në kazermat Merville në Colchester, Essex.”

  The Times shkruan se nga pamjet u zbulua se aktivitetit seksual është kryer në zona të ndryshme të bazës, me trupa gjysmë të zhveshur. Megjithatë, nuk dihet ende se kur ka ndodhur ngjarja.

  Një zëdhënës i ushtrisë tha: “Ushtria pret standardet më të larta të sjelljes nga i gjithë personeli i saj. Kushdo që nuk i respekton këto standarde do të hetohet dhe do të ndërmerren masat e duhura kundër tyre. Policia Mbretërore Ushtarake po heton disa video që duket se përfshijnë personelin e ushtrisë. Do të ishte e papërshtatshme të komentohej më tej ndërkohë që hetimet janë në vazhdim.”

  Ushtria është përballur me disa skandale seksuale gjatë viteve, duke përfshirë akuzat për afera dhe sjellje të papërshtatshme.

  Në vitin 2017, nëntë ushtarakë britanikë u hodhën nga një nëndetëse bërthamore në qendër të një hetimi seksual, pasi rezultuan pozitivë për kokainë gjatë detyrës.

  Ekuipazhi në bordin e HMS Vigilant dyshohet se kishte pasur festa ku përdorej drogë,  ndërsa nëndetësja ishte ankoruar në SHBA.

  Një burrë u tha se kishte bërë seks me një prostitutë në një pishinë.

  Doli gjithashtu se kapiteni i nëndetëses dhe komandanti i dytë u hoqën nga detyra mes pretendimeve për marrëdhënie jashtëmartesore me dy femra në bord.

  Previous articlePërdoret për të luftuar krimin, një “Lambo” policie në mes të Tiranës
  Next articleDyshohet se masakroi shqiptaren dhe transgjinorin/ Kush është vrasësi serial në botën e prostitucionit