Stërvitja “ekstreme” e ushtrisë së Niko Peleshit, i ka futur frikën edhe Putinit

  112

  Forcat ushtarake shqiptare kanë shtuar në kohët e fundit stërvitjet në disa nga bazat kryesore të vendit.

  Disa manovra të tjera janë zhvilluar nga Batalioni i Parë i Këmbësorisë, në emrin “Rreth Grethi 22-01”, në zonën e Rrogozhinës.

  Stërvitja ushtarake përfshinte manovra në fushë dhe në det dhe gjatë saj u testua përgatitja e ushtarëve.

  “Qëllimi konsiston në rritjen e aftësive operacionale të kapaciteteve që zotëron ky Batalion. Sot po zhvillojmë stërvitje me tre stacione, kompaninë e kimisë, kompaninë e xhenios, si dhe një stacion ku trupat aftësohen për dhënien e ndihmës së parë në rast mbytjeje në det”, tha Nënkolonel Eduart Përlesha, shef shtabi.

  Previous articleVagina më e madhe në botë, ejakulimi më i gjatë dhe 4 rekorde të tjera (jo)zyrtare seksuale
  Next articleDështon Rama/ Anulohet tenderi për satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2”